V roce 2017 proběhla rekonstrukce přízemí, především obytné společenské místnosti s kuchyňským koutem, byl vystavěn nový kachlový krb. Na podzim r. 2017 je plánovaná rekonstrukce koupelny s WC.

Chalupa se nachází ve Velkých Karlovicích v údolí Podťaté asi 500m od nejbližšího lyžařského vleku. Na své si v zimním období přijdou jak milovníci sjezdového lyžování, tak i běžeckého lyžování, jelikož v oblasti Velkých Karlovic se nachází velké množství lyžařských vleků a sjezdovek vhodných jak pro začátečníky tak i pro pokročilé a rovněž upravované turistické lyžařské běžecké tratě. V letním období se nabízí nepřeberné množství turistických a cyklistických tras, možnost příjemných vycházek do okolí chalupy a spousta dalších aktivit a výletů.

Restaurace s výbornou valašskou kuchyní se nachází cca 800 m od chalupy.

V přízemí chalupy je situována prostorná veranda, kuchyň s jídelním koutem spojená s obývacím pokojem, koupelna s vanou a WC. V podkroví jsou dvě ložnice pro 4 a 2 osoby + 1 lůžko pro dítě (do 140 cm) a možnost plnohodnotné přistýlky. V případě potřeby je možné využít rozkládací pohovku v obývacím pokoji. Televize, satelit, rádio s CD přehrávačem. Kompletně vybavená kuchyně (indukční deska, trouba, lednice s mrazákem, rychlovarná konvice, topinkovač, kávovar)

Vytápění: elektrokotel + kachlový krb s teplovodním výměníkem.

Pozemek chalupy je oplocen.  Krytý altánek s posezením. K dispozici je gril na uhlí. Pro děti jsou na zahradě houpačky a skluzavka.

Příjezd přímo k chalupě, v zimě je nutnost použít řetězy. Kryté parkování pro jedno auto.